Naujienos

Sėkmingas smulkaus verslo regione pavyzdys – „Gurkė“

Gero maisto pirklio krautuvė „Gurkė“ – tai vienas iš sėkmingiausių smulkaus verslo regione pavyzdžių.Kėdainiuose įkurta nedidelė vietos verslininkų parduotuvė prekybos internetu įrankius išbandė dar gerokai prieš pandemiją. Būtent prekyba internetu padėjo išlaikyti verslą ir karantino metu.

Krautuvėje apsilankęs pirkėjas ras vietos gamintojų produktus, taip pat aukštos kokybės ne masinės gamybos gaminius iš tolėliau ir krautuvės savininkės su broliu puoselėjamo ūkio „Šamūkis“ produkcijos, kuri prasideda nuo šmaikščiai apipavidalintų šamų konservų iki liofilizuotų agurkų karamelėje ar alaus.

Pirkėjams, kurie gyvena ne Kėdainiuose, siūloma elektroninė parduotuvės versija www.gurke.lt. Čia prekes galite susidėti į krepšelį, lengvai atsiskaityti ir atsisiųsti per kurjerį.

Apie viską trumpame pagal projektą „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“ sukurtame vaizdo filme.

Patvirtintas 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Š. m. kovo 15 d. žemės ūkio ministras K. Navickas įsakymu Nr. 3D-181 patvirtino 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos (toliau - Programa) dalyvių sąrašą.

Dalyvauti Programoje šiais metais  yra patvirtinta 40 švietimo įstaigų iš visų Lietuvos apskričių: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos II modulį (1-4 klasė) ir 10 pagrindinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos III modulį (5-8 klasė). Viena švietimo įstaiga Programoje dalyvauja su viena dalyvių grupe, kurioje yra ne daugiau kaip 25 vaikai ar mokiniai ir ne mažiau kaip 20.

Programos dalyviams pagal kiekvieną modulį yra parengta edukacinė medžiaga lietuviško gyvulininkystės sektoriaus pristatymui: informaciniai videofilmai apie ūkinius gyvūnus (I-III modulio Programos dalyviams), interaktyvus žaidimas I modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po ūkinių gyvūnų ūkį II modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po mokslo ir studijų įstaigą III modulio Programos dalyviams. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, moksleiviai – užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai, naudodami mokomąją medžiagą ir metodines bei vaizdines priemones, turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ir kt.).

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos“ (programos kodas –  596134405, trukmė – 16 akad. val.).

Mokymo kursai vyks nuotoliniu būdu gegužės 4-5 d.

Kursai mokami.

Skelbiamas LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų, skirtų kaimo jaunimui, gerųjų projektų pavyzdžių konkursas

2022 m. kovo 14 d. iki balandžio 15 d. LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų pareiškėjus, vykdytojus kviečiame dalyvauti konkurse ir teikti geruosius KPP įgyvendintus projektų, skirtų kaimo jaunimui, pavyzdžius.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („ZUA“) konkursą organizuoja įgyvendindama projektą „Kaimo bendruomenių veiklos skatinimas bei jaunimo aktyvinimas įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą“ (Nr. PLKT-KK-20-2-096-96-PR001)  pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.

Nacionalinės paramos galimybės kaimo bendruomenėms. Kokios naujovės?

Šiemet pirmą kartą kaimo bendruomenės paraiškas Nacionalinei paramai gauti privalo pasirašyti tik kvalifikuotu elektroniniu parašu. Apie tai kalbėjo bei kitas naujienas ir aktualijas pristatė Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („ZUA“) atstovai. Nuotolinius informacinius renginius „Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai 2022 m.“ vasario pabaigoje, kaimo bendruomenių ir jas vienijančių organizacijų atstovams, organizavo „ZUA“.

Tradicinė Kaziuko mugė sugrįžta!

Kiek istorikai, etnografai ir etnologai pamena ir žino – praėję metai buvo pirmieji, kai nuo 1604 m. kasmet rengiama tautodailininkų mugė, buvo nutilusi. Nors pandemija vis dar siaučia, Kaziuko mugės organizatoriai su atsarga, bet jau ruošiasi jos sugrįžimui.

Organizatoriai labai tikisi, kad pirmąjį pavasario savaitgalį, kovo 4–6 d., sostinės gatvės vėl atsivers tradicinei amatų mugei ir po metų pertraukos Vilniaus senamiesčio gatvės vėl pražys verbomis, pakvips riestainiais, kviesdamos gyventojus ir miesto svečius į tradicinę Kaziuko mugę.

Tai bus gera proga įvertinti menininkų ir amatininkų darbus, kurie ruošdamiesi Kaziuko mugei įdėjo daug darbo ir pastangų į savo kūrinius.

Mokymo kursai augalų apsaugos konsultantams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal mokymo programą „Augalų apsauga (mokymo programa augalų apsaugos konsultantams)“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val.

Surinkus grupę, mokymo kursai planuojami vykdyti nuotoliniu būdu balandžio mėn.

Kursai mokami.

Mokymo programos tikslas – suteikti konsultantams reikalingų žinių bei praktinių gebėjimų teikti konsultavimo paslaugas suinteresuotiems asmenims augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo, tvarkymo, likučių šalinimo, darbų saugos, įrangos naudojimo ir priežiūros bei kt. klausimais.

Registracija į renginius apie Nacionalinę paramą kaimo bendruomenių veiklai 2022 m.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („ZUA“) kviečia į nuotolinius informacinius renginius „Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai 2022 m.“, kurie vyks TEAMS platformoje vasario 22 d. 10 val. ir vasario 28 d. 15 val.

Renginio metu Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros bei VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovai pristatys 2022 m. Nacionalinės paramos galimybes kaimo bendruomenėms, informuos apie Taisyklių pokyčius ir naujoves, paraiškų teikimo pasirašant elektroniniu kvalifikuotu parašu instrukciją, pateiks esmines ankstesnių metų pareiškėjų klaidas bei atsakys į klausimus.

Dalyvių skaičius ribotas. Pasirinkite vieną renginio datą Jums patogiu laiku.

Registracija: spauskite čia.

LEADER metodo mokymai kaimo plėtros dalyviams

Vasario 10 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („ZUA“) organizavo nuotolinius mokymo kursus „LEADER metodo taikymas kaimo plėtros procese“, skirtus vietos veiklos grupių valdybų nariams ir administracijos darbuotojams.

LEADER metodas, kaip socialinė inovacija, Lietuvoje įgyvendinamas nuo 2004 metų. Pagrindiniai šio metodo principai apima kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą, teritoriškumą (kuomet žmogiškieji ir finansiniai  ištekliai nukreipiami į konkrečios kaimo teritorijos ekonominę, socialinę ir kultūrinę plėtrą), integruotumą (juo siekiama ieškoti bendrų sprendimų skirtingoms kaimo vietovių problemos spręsti).

Kasmetinė „Info diena“: aptarti ES informavimo ir skatinimo programų finansavimo bei rengimo aspektai

Žemės ūkio ir kaimo plėtros GD (DG AGRI) ir Europos mokslinių tyrimų vykdomoji agentūra (REA) š. m. vasario 1–2 d. organizavo nuotolinį dviejų dienų renginį „Info diena“, kuriame dalyvavo 845 atstovai iš 45 šalių. Kasmet organizuojama informacijos diena surengta, paskelbus 2022 m. kvietimus, teikti paraiškas paprastų ir daugiašalių informacijos apie žemės ūkio produktus teikimo ir jų pardavimo skatinimo programų, įgyvendinamų vidaus rinkoje ir trečiosiose šalyse, finansavimui gauti.

Pirmoji renginio diena buvo skirta aktualiems skatinimo politikos aspektams. Pranešėjai iš Europos Komisijos aptarė paramą perėjimui prie tvaresnės Europos maisto sistemos ir jos sąsają su strategija „Farm 2 Fork“ (liet. „Nuo ūkio iki stalo“). Kartu buvo pristatyti vykdomos politikos peržiūros rezultatai, metinės darbo programos ir kvietimų teikti pasiūlymus prioritetai.

Startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui! Kviečiame teikti paraiškas!

Nuo 2022 m. vasario 1 d. iki vasario 22 d. skelbiamas kvietimas ugdymo įstaigoms teikti paraiškas dalyvauti Šviečiamosios gyvulininkystės programoje.

Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau - Agentūra) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Paskelbti kvietimai teikti paraiškas dėl informavimo ir pardavimo skatinimo programų finansavimo

2022 m. sausio 20 d. Europos Komisija paskelbė kvietimus teikti paraiškas dėl paprastų ir daugiašalių informacijos apie žemės ūkio produktus teikimo ir jų pardavimo skatinimo programų, įgyvendinamų vidaus rinkoje ir trečiosiose šalyse, finansavimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1144/2014.

Šiemet Europos žemės ūkio ir maisto produktų žinomumo didinimui ir jų pardavimo skatinimui (paprastosioms ir daugiašalėms programoms) ES ir už jos ribų skiriama 176,4 mln. eurų. Paraiškų teikimo terminas – 2022 m. balandžio 21 d.

Europos Komisija ir Europos mokslinių tyrimų vykdomosios agentūros organizuoja kvietimams skirtą „Info dieną“, kuri vyks nuotoliniu būdu 2022 m. vasario 1-2 d.

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X