Diskusija: muzikinis folkloras – apribotos ar neišnaudotos tautinio paveldo sertifikavimo galimybės

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („ZUA“) gegužės 26 d. 14 val. organizuoja informacinį nuotolinį renginį – diskusiją „Muzikinis folkloras – apribotos ar neišnaudotos tautinio paveldo sertifikavimo galimybės?“. 

Išgirdę sąvoką „tautinis paveldas“, kiekvienas turi individualų suvokimą, kas tai yra. Nuomonių ir požiūrių įvairovėje ilgainiui išsikristalizuoja socialinė ir teisinė apibrėžtis. Nuo 2008 m. įgyvendinamas Lietuvos Respublikos Tautinio paveldo produkto įstatymas, jo nuostatos, priemonės ir veiklos. 
Tautinio paveldo produktai – nemasinės gamybos sertifikuoti amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį.
 

Nuotoliniame renginyje kalbėsiantis dr. Gvidas Vilys svarsto, ar pasididžiavimą keliančios tautinio paveldo produktų puoselėjimo priemonėse nepermenkai įsispraudžia nematerialusis mūsų tautos palikimas – žodinis ir muzikinis folkloras. 
„Ar jau nebeturim ką šioje srityje puoselėti? Gal visko turim per daug, tad tai nėra vertinga? Gal atėjo laikas pažiūrėti į tautinį paveldą, kaip visumą, o ne vien kaip „daikto kultūrą“, – klausimus beria G. Vilys. – Jei kilo minčių, kviečiu visus gegužės 26 d. 14 val.  į viešą informacinį renginį-diskusiją „Muzikinis folkloras – apribotos ar neišnaudotos tautinio paveldo sertifikavimo galimybės?“.

Renginio data: gegužės 26 d.
Renginio pradžia: 14 val.
Registruotis į informacinį renginį – diskusiją galite jau dabar, paspaudę nuorodą.
Kilus klausimams, skambinkite telefonu +370 616 88643 ar kreipkitės  el. paštu v.petrauskiene@zua.lt