Programos pabaigoje įvykusio konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ uždavinys – kūrybiniais darbais atskleisti tradicinės krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. Dalyvių darbuose turėjo atsispindėti bent viena tradicinės gyvulininkystės šaka: pieninė ir mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, arklininkystė, avininkystė, ožkininkystė, kailinė žvėrininkystė, triušininkystė ir bitininkystė.
Konkurso dalyviams išradingumo netrūko: jie rengė nuotraukų koliažus, organizavo piešinių ir fotografijų parodas, kūrė teminius vaidinimus, eilėraščius, vaizdo filmukus („Triušienės šiltnamis“, „Ožiukų vardai“, filmas apie bites ir kt. ), stalo žaidimus, interaktyvias dėliones, animuotus žaidimus ir kt. edukacines priemones apie įvairias gyvulininkystės šakas. Vaikai lankėsi ūkininkų ūkiuose ir įspūdžiais dalijosi socialiniame tinkle Facebook.
Komisija, sudaryta iš Žemės ūkio ministerijos bei VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros specialistų, iš kiekvieno modulio atrinko po 3 geriausius konkurso dalyvius ir išrinko 1–3 vietų laimėtojus:
I MODULIS (ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupės)
1 vietos laimėtoja: Šakių rajono Sintautų pagrindinė mokykla ikimokyklinio ugdymo skyrius "Vyturėlis";
2 vietos laimėtojas: Kauno lopšelis-darželis "Spindulys";
3 vietos laimėtojas: Utenos vaikų lopšelis-darželis "Saulutė".
II MODULIS (1–4 klasių mokiniai)
1 vietos laimėtoja: Panevėžio "Vilties" progimnazija
2 vietos laimėtoja: Alytaus r. Miroslavo gimnazija;
3 vietos laimėtoja: Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija.
III MODULIS (5–8 klasių mokiniai)
1 vietos laimėtoja: Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla;
2 vietos laimėtoja: Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija;
3 vietos laimėtoja Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla.
Komisija taip pat nusprendė specialiais skatinamaisiais prizais už dalyvavimą konkurse apdovanoti Prienų r. Skriaudžių pagrindinę mokyklą ir Skuodo rajono Ylakių gimnaziją.
ŽŪM inf.