Žalio pieno pardavėjų teisės: kaip išvengti klaidų
Žalio pieno pardavėjai, kaip ir bet kurie kiti verslo subjektai, turi teisę į sąžiningas ir skaidrias sutarties sąlygas. Tačiau praktikoje pasitaiko klaidų ir nesusipratimų, kurie gali turėti neigiamų pasekmių tiek žalio pieno pardavėjams, tiek pirkėjams. Žemės ūkio agentūra pristato dažniausiai daromas klaidas ir pateikia rekomendacijas, kaip jų išvengti.
Vienašališkas sutarties sąlygų keitimas
Viena iš klaidų, kurią daro žalio pieno pardavėjai – sutikimas su vienašališkai keičiama sutartimi. Svarbu pabrėžti, kad sutartis (ar jos priedai) gali būti keičiami arba papildomi tik tada, kai abiem šalims pavyksta susitarti. Jei pardavėjas nesutinka su pirkėjo siūlymu, jis turi teisę derėtis dėl sąlygų.
Tuo atveju, kai kompromisas nepasiekiamas, pardavėjas gali nutraukti sutartį pagal sudarytos sutarties nuostatas.
Dar vienas svarbus aspektas – sutarties priedai. Sutarties priedas yra neatsiejama sutarties dalis, kuris galioja tik tada, kai ją pasirašo abi šalys. Tai reiškia, kad jei pardavėjas nesutinka su pirkėjo siūlymu dėl žalio pieno kainos ar kitų sąlygų, jis turi teisę nepasirašyti sutarties priedo arba pasirašyti aiškiai įrašant, kad žalio pieno pardavėjas nesutinka su pirkėjo siūloma kaina. Tik abiejų šalių susitarimu patvirtinti priedai turi teisinę galią.