Projektas, populiarinantis ir saugantis Kuršėnų krašto senuosius amatus

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjas Paulius Uleckas dalyvavo Kuršėnų dvaro rūmuose vykusioje konferencijoje „Tradiciniai amatai videoįrašuose“.  Savo pranešime „Tradicinių amatų išsaugojimas ir įamžinimas valstybės prioritetas“  jis nagrinėjo kūrybos procesų fiksacijos, archyvavimo svarbą.

„Šis projektas yra tarsi užfiksavimo, pasidalinimo, sklaidos ir užarchyvavimo idėja. Mes turime daug tautodailininkų, amatininkų, turime gražaus jaunimo, tad tas projektas sumanytas dėl to, kad ir užfiksuoti, ir jaunimą sudominti tradiciniais amatais,“ – apie projektą konferencijoje kalbėjo Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė.
 

Etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Zita Kelmickaitė pasakojo apie tradicijų fiksavimą: kodėl įamžinti, ką įamžinti, kaip įamžinti, kad būtų turininga ir amžiams užfiksuota. Remdamasi konkrečiais pavyzdžiais Z.Kelmickaitė dalinosi apie filmavimo ypatumus, reportažų, siužetų kūrimą.

Anot organizatorių projekto svarba yra skatinti Šiaulių rajono tautodailininkus, vaikus ir jaunimą, Kuršėnų krašto bendruomenės narius ieškoti būdų, kaip populiarinti ir išsaugoti tradicinius amatus, siekti projekto tęstinumo, kad būtų įmažinti ir kiti Šiaulių rajono tautodailininkai videoįrašuose ir nuotraukose.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras nuo 2022 m. rugsėjo iki 2022 m. gruodžio vykdo projektą „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“. Projekto tikslas – populiarinti Kuršėnų krašto senuosius amatus ir užtikrinti jų išsaugojimą. Videoįrašuose ir nuotraukose įamžinti tėvų ir protėvių tradicinius amatus – sukurti dokumentinį filmą.

 

Parengta pagal Kultūros skyriaus specialisto Zigmo Ripinskio inf.
Autoriaus nuotraukos