Naujienos

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) šiais – 2022-2023  mokslo metais. 

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
-1-4 klasių mokinių grupės;
-5-8 klasių mokinių grupės.

Paraiškų teikimas

Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti ir pateikti Paraišką (1 priedas). 
Vienas Pareiškėjas gali pateikti ne daugiau nei 1 paraišką dėl 1–4 klasių mokinių grupės ir ne daugiau nei 1 paraišką dėl 5–8 klasių mokinių grupės dalyvavimo Programoje.
Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, nepriimamos.

Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti nuo rugsėjo  5 d. iki rugsėjo 30 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@zua.lt

Skelbiamas konkursas amatininkų premijoms gauti

Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra) skelbia konkursą sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir tradicinių amatų centrų premijoms gauti.

Premijų tikslas – įvertinti sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatų centrų ir tradicinių amatininkų veiklą ir juos paskatinti. 

Sėkmingiausiai dirbančio amatininko ir tradicinių amatų centro kandidatūras premijoms gauti gali siūlyti savivaldybių administracijos, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys (toliau – pareiškėjai)  nuo rugsėjo 1 iki 30 dienos Agentūrai el. paštu info@zua.lt.

Sveiki produktai pagaminti iš produktų užaugintų Lietuvos ūkiuose

Mažoji bendrija „Sukčius“ parodoje „Inno panorama“ pristatė inovatyvų, bet kartu ir tokį artimą bei pažįstamą kiekvienai šeimininkei, savo kurtą produktą – vištienos ir jautienos sultinius buteliuose – pagamintus iš produktų, užaugintų Lietuvos ūkiuose. 

MB „Sukčius“ savininkas Tadas Zujus su žmona Diana produktą kūrė ilgai - prireikė net 3 metų kol verslas pradėjo suktis. Per tuos trejus starto metus buvo daug pagalbininkų – šeimos narių ir draugų. Vieni jų dirbo trumpiau, kiti kartu pasiliko ilgiau. „Dabar, kai viskas nusistovėjo, likome dviese su žmona. Aš – atsakingas už gamybą/logistiką, o žmona – marketingas/administraciniai dalykai”, – pareigas vardijo T. Zujus.

„Senokai atkreipiau dėmesį, kad rinkoje nėra jokio sveiko ir normalaus sprendimo sintetiniam sultinio kubeliui pakeisti”, – apie idėją verslui pasakojo vyras.

Čekauskų etnografijos muziejus: skiedrinės stogdengystės amato palaikytojas

Mediena – labiausiai paplitusi statybinė medžiaga. Medienos teigiamos savybės yra žinomos nuo gilios senovės, todėl Lietuvoje viena iš stogų dangų yra malksnos, vadinamosios skiedros. Pirmą kartą skiedriniai stogai rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1604 metais Karaliaučiuje išleistoje instrukcijoje, kur pažymėta, kad lietuviškų namų ir dūminių pirkių stogams sunaudojama daug eglių žievės (maukos) ir dėl to padaroma didelė žala miškams. Liepta minėtus trobesius dengti moliu arba skiedromis.

Skiedriniai stogai ir jų dangos Lietuvoje plačiau paplito po Pirmojo pasaulinio karo, pakeisdami šiaudinius stogus, nors kai kuriose teritorijose neprigijo. Mažojoje Lietuvoje išliko tradicija stogus dengti nendrėmis, kurios gausiai auga Nemuno deltoje ir Kuršių marių pakrantėje, o turtingesni Suvalkijos ūkininkai šiaudinius stogus keitė iš Vokietijos parsivežtomis molinėmis čerpėmis, vietinių vadinamomis dokalkomis, taip pat parsiveždavo čerpių formas ir patys pasigamindavo reikiamą kiekį stogo dangos iš vietinės žaliavos. Skiedriniai stogai ir jų danga buvo labiau paplitusi miškingose vietovėse.

Verslas regione, kuriam vadovauja moteris

Jaunų moterų įdarbinimas regionuose yra dažna problema tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje. Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („ZUA“) kartu su mažąją bendrija „Efekto grupė“, kuris yra strateginis Erasmus+ projekto partneris Lietuvoje, jau antrus metus įgyvendina projektą. Įgyvendinamo projekto tikslas yra skatinti ir ugdyti jaunimo, o ypač merginų ir moterų verslumą rajoninėse ir atokiose teritorijose.

Viena iš projekto veiklų yra edukacinis interviu su jau savo verslą pradėjusiomis verslininkėmis. Nuo ko pradėjo ir kaip sekėsi plėtoti norimas veiklas MB „Efekto grupė“ atstovai klausė Kristinos Šiožinienės. 

Kristina Šiožinienė yra gėlių dizainerė įmonėje PMA floristika. Be to, ji yra „PMA grupė“ įkūrėja, direktorė ir „PMA ūkio“ vadovė, generalinė direktorė ir dirba tarybos nare „Akademijos bendruomenės centre“. Ji taip pat yra „Lokali“ (vietinių produktų parduotuvės) Kauno rajone direktorė.
Projektas taip pat yra atsakas į Covid-19 pandemiją, skatina vystyti rajoninių vietovių aktyvumą bei ekonomiką.

Kviečiame prisijungti prie mūsų komandos KOMUNIKACIJOS SPECIALISTĄ( -Ę )

Šiuo metu ieškome žmogaus, galinčio valdyti komunikacijos srautus, sugebančio administruoti įvairius komunikacijos kanalus, kurti reprezentatyvų turinį, ruošti pranešimus spaudai, žiniasklaidos apžvalgas, prezentacijas, koordinuoti informacijos teikimą žiniasklaidai.

APIE DARBĄ:

  • valdysi organizacijos išorinės ir vidinės komunikacijos srautus – būsi organizacijos
  • akys ir ausys;
  • įvertinęs organizacijos įvaizdį ir reputaciją planuosi ir įgyvendinsi organizacijos išorinės
  • ir vidinės komunikacijos strategiją;
  • administruosi organizacijos komunikacijos kanalus (interneto svetainė, socialiniai
  • tinklai, YouTube paskyra), talpinsi naujienas kituose išoriniuose kanaluose;
  • prisidėsi prie Agentūros vidinių renginių organizavimo;
  • kursi reprezentatyvų turinį, ruoši pranešimus spaudai, organizacijos naujienlaiškius,
  • žiniasklaidos apžvalgas, prezentacijas, koordinuosi informacijos teikimą žiniasklaidai.

Artėja paraiškų sėkmingiausiai dirbančiam tradiciniam amatininkui ir tradicinių amatų centrui premijuoti teikimas

Ruoškime roges vasarą, kad žiemą visi smagiai suvažiuotume į kasmetinę konferenciją „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas”, kuri vyks Anykščių rajono Tradicinių amatų centre Niūronyse! Konferencijos metu bus paskelbti ir apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradicijų puoselėtojai.

Nuo rugsėjo 1 d. kviesime teikti kandidatūras sėkmingiausiai dirbančio amatininko ir tradicinių amatų centro premijai gauti. Nors laiko dar šiek tiek liko, tačiau raginame medžiagą ruošti jau dabar.

Skiriamų premijų tikslas – įvertinti sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatų centrų ir tradicinių amatininkų veiklą ir juos paskatinti.

 

Pažintis su ūkio gyvuliais ne iš vadovėlių: apsilankę ūkiuose vaikai neslepia susižavėjimo

Darželinukų ir moksleivių pažintis su gyvulininkyste ne tik iš vadovėlių – tokios iniciatyvos prieš septynerius metus ėmėsi Žemės ūkio ministerija. Parengta Šviečiamosios gyvulininkystės programa kasmet sulaukia būrio susidomėjusiųjų: vaikai ne tik lankosi gyvulininkystės ūkiuose, bet ir kuria patys – jų išmonė išties stebina.

Su ūkiais susipažįsta iš ypač arti

Išvykos į gyvulininkystės ūkius, mokslo ir studijų institucijas, gyvūnų parodos su smulkiais ūkio gyvūnais ir paukščiais darželiuose, knygelės su užduotimis, vaizdo įrašai, virtualios ekskursijos į ūkius ir gyvulininkystės specialistus ruošiančias mokslo ir studijų institucijas, žaidimai – viskas tam, kad vaikų pažintis su Lietuvai itin svarbios žemės ūkio šakos – gyvulininkystės – tradicijomis, perspektyvomis, galimybėmis tapti šios ūkio šakos dalimi, taptų nepamirštama.

 

Žemės ūkio produkcijos supirkėjams baudų skirti neskubama

Daugiau nei pusmetį galiojant Lietuvos Respublikos nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymui (toliau – NPPDĮ), viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra ėmėsi iniciatyvos: pasirinkusi vieną iš žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinės objektų – gyvų gyvulių supirkimo sritį, atliko administracines patikras. Atsitiktinai atrinktų kelių dešimčių mėsinių galvijų supirkėjų buvo paprašyta pateikti peržiūrai gyvų gyvulių supirkimą patvirtinančius dokumentus.

Atlikus pirkimo dokumentų peržiūrą, be nustatytų smulkių neatitikimų, didžiausią dėmesį patraukė tai, kad mėsinių galvijų supirkėjai nesudaro rašytinių žemės ūkio ir maisto produktų pirkimo–pardavimo sutarčių – daugiau nei 80 proc. ūkio subjektų perka mėsinius galvijus neįforminę raštu pirkimo–pardavimo sąlygų. Pagal NPPDĮ rašytinės sutarties nesudarymas laikomas pažeidimu, už kurį supirkėjui galėtų būti skiriama solidi bauda.   

Kviečiame dalyvauti konkurse „Tautiškoje giesmėje - bendruomenės vienybė“

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius organizuoja konkursą „Tautiškoje giesmėje – bendruomenės vienybė“ ir kviečia visas kaimo bendruomenes aktyviai švęsti Liepos 6-ąją!

Konkurso tikslas – skatinti kaimo bendruomenių pilietiškumą, patriotizmą, auginti žmonių gerus tarpusavio santykius, rodyti teigiamus pavyzdžius augančiai kartai bei drauge kurti visuotinę Liepos 6-osios šventę ir parodyti, jog didžiuojamės savo valstybe.

Žuvininkystė – neišsemiama tema: tuo įsitikino daugiau nei tūkstantis moksleivių

Ketvirtus metus vykstanti Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ suvienijo geriausius akvakultūros srities žinovus, kurie neabejoja ne tik tokios Programos prasmingumu, bet ir tiki: moksleiviams pasakodami apie žuvininkystės profesiją, kultūrą, akvakultūros reikšmę, ne tik sudomina, galbūt, būsima profesija, bet ir moko atsakomybės gamtoje.


 

Jaunimo įtraukimas į kaimo bendruomenines veiklas: ką galime padaryti kitaip?

Birželio 7 d. baigėsi mėnesį trukęs seminarų ciklas „Jaunimo įtraukimas ir lyderystės skatinimas kaimo bendruomeninėje veikloje“, kurį vainikavo LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų, skirtų kaimo jaunimui, gerųjų pavyzdžių konkurso rezultatų pristatymas ir apdovanojimai. Seminarai vyko Panevėžio, Kretingos, Zarasų ir Kauno rajonų savivaldybėse, kuriose aktualiais klausimais diskutavo jaunimas, VVG, kaimo bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, dirbantys ar planuojantys dirbti su jaunimu.

Seminarų lektorius Marius Ulozas sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kurioje išryškėjo pagrindinės problemos ir galimybės dėl jaunimo įsitraukimo į kaimo bendruomenių veiklas. Kaip padėti jaunimui jaustis lygiaverte bendruomenės dalimi ir kuo jų įsitraukimas gali būti naudingas bendruomenių veikloje? 

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X