Kviečiame pasidalinti patirtimi: kokie dalykai skatina bendruomeniškumą Lietuvos kaimuose?

„ZUA“ Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius siekia viešinti bendruomenių kuriamų tradicijų, veiklų, laiko leidimo drauge ar kitų, bendruomeniškumą skatinančių būdų puoselėjimą Lietuvos kaimuose ir kviečia pasidalinti savo įspūdžiais tema „Bendruomeniškumą skatinanti vasara“.

Visi esame vienos ar kitos bendruomenės nariai, todėl esame susiję: tai, kas vyksta su vienu, vyksta su visais – keičia visų gyvenimus. Solidarumas tarp žmonių yra labai svarbus, nes taip atsiranda tarpusavio pasitikėjimas. Drauge praleistas laikas, išgyventos emocijos, kūrybinė raiška vienija, padeda vieniems kitus geriau pažinti bei suvokti, kad šalia tavęs gyvena įdomūs ir išradingi žmonės. Bendros veiklos padeda formuotis bendruomenei, taip pat pritraukti ir naujų narių. 
 

Buvimas drauge, veikimas drauge – bendruomeniškumo pamatas, tad kuo ši vasara buvo svarbi jūsų kaimo bendruomenės gyvavime? Kaip praskaidrinote savo darbo ir gyvenimo kasdienybę: gal vykote semtis veiklų patirties pas kaimynus; gal užgimė sumanymas, kuris savame kaime virto realybe; gal puoselėjate savas kaimo tradicijas ir šio laikmečio sunkumai nesutrukdė jas sėkmingai tęsti (vasaros ar sporto šventė, amatininkų pleneras, pilių ar piliakalnių lankymas, poezijos skaitymo vakarai, stovyklos, naujos pažintys ar kt.)? Kas padarė įtaką tapti gerokai draugiškesniems vienas kitam – vėl mokytis būti kartu, mažinti įvairių vietos socialinių grupių atskirtį, pasinaudoti galimybėmis, kitaip leisti laisvalaikį, turtinti savo žinias ir tobulėti? 

Jūsų iliustruotų vasaros akimirkų (piešinių, nuotraukų, plakatų ar kitos vaizdinės medžiagos) su trumpu 4-6 sakinių aprašu laukiame iki rugsėjo 15 d. el. paštu bendruomenes@zua.lt. Daugiau informacijos: tel. 8 685 87511. 

Bendruomenių veiklos vasarą akimirkos bus publikuojamos Agentūros socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje bei elektroniniame leidinyje „Bendruomeniškumą skatinanti vasara 2021“. 

Tikime, kad Jūsų vasaros įspūdžiai primins ir dar kartą įrodys, kad bendruomenių veikloms ne tiek biudžetas reikalingas, bet kiek mąstymo pokyčiai ir drąsa veikti.