Padėkoję už pradžią, įdėtą darbą tradicinių amatų centro įkūrime renginio vedėjai pristatė antrąją renginio dalį – apdovanojimus.
METŲ ATRADIMAS
Kaišiadorių muziejaus vyriausioji fondų saugotoja, tradicinė amatininkė Nijolė Adukonienė. Praėjusiais metais moteris pradėjo vesti ir edukacijas, dalijosi savo idėjomis, tiesė pagalbos ranką, visada galėjai tikėtis jos paramos.
Nominacijos laimėtoją pasveikino ir „ZUA“ įsteigtą prizą įteikė Verslumo skatinimo ir tautinio Paveldo skyriaus vedėjas Paulius Uleckas.
METŲ PASIEKIMAS
Tradicinių amatų meistrė Jurgita Treinytė daugiausiai produktų sertifikavusi amatininkė. 2022 m. pelnė du ypatingus apdovanojimus: Lietuvos meno kūrėjų asociacijos skirtą premiją „2022 metų tautodailininkas“ ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos premiją „Sėkmingiausiai dirbantis tradicinis amatininkas Lietuvoje“.
METŲ ĮDIRBIS
Šį apdovanojimą gavo dvi amatininkės, kurių edukacijos tradicinių amatų centre yra paklausiausios nuo tada, kai tik buvo pastatytas padalinys ir atsirado galimybė užsiimti kulinarinio paveldo mokymais. Tai tradicinės amatininkės Dalia Ramonienė bei Ona Raudeliūnienė, kurios centre veda edukacijas nuo 2016-ų metų. Pirmoji kepa žaslietišką kugelį, o kita – tradicinius šakočius. Dalia pravedė jau ne dešimtis, o šimtus edukacinių programų. 2018 metais ji tapo sėkmingiausia tradicine amatininke Lietuvoje. 2022 metais Onutė pradėjo vesti dzūkiškų bulvinių bandų ant kopūsto lapo edukacinę programą, kuri tiesiog „sprogo“ ir tapo praėjusių metų mėgstamiausia edukacija. Taip pat norime pasveikinti Onutę su 2022 metų pasiekimu – laimėjus pirmą vietą Lietuvos šakočių kepimo čempionate.
Šiais metais Amatų centras skaičiuoja jau dešimt metų nuo jo įkūrimo. Dešimtmetis bus paminėtas rugsėjo 9 d. per 10-ąją Tradicinių amatų ir folkloro šventę. Žaslių miestelio aikštėje planuojama suburti tradicinius amatininkus, tautodailininkus, folkloro ansamblius.
Iš viso Kaišiadorių rajone gyvena ir dirba 27 tradiciniai amatininkai, kurių 51 produktas sertifikuotas, turime neformaliojo švietimo mokymo programą „Rugio šiaudo spindesys“.
Žaslių kultūros centro informacija