Naujienos

Baltijos šalių maisto inovacijų stendas parodoje "Riga Food 2020", rugsėjo 7-10 d., Rygoje, Latvijoje

Informuojame, kad š. m. rugsėjo 9-12 d., Rygoje, Latvijoje, parodos RIGA FOOD metu organizuojamas Baltijos šalių maisto inovacijų stendas. Kviečiame  universitetus, maisto technologijų ir plėtros institucijas, inovatyvių maisto produktų bei įrangos kūrėjus teikti  pasiūlymus pristatyti savo produktus parodos metu!  
Atrinktiems dalyviams  dalyvavimas stende bus nemokamas!

Siūlomos produkcijos aprašymus anglų kalba siųsti el. paštu ingrida.braziuniene@chamber.lt  

Vietų skaičius ribotas!

Nuotolinės maisto produktų ir gėrimų parodos - ateitis ar misija neįmanoma?

Pastarojo pusmečio įvykiai padiktavo naują tarpusavio bendravimo formą – nuotoliniu būdu - pasitelkiant video konferencijų ir web transliacijų platformas. Daugelis renginių, tarp jų ir tarptautinės parodos, į  užsienio šalis ir miestus pritraukiančios šimtus tūkstančių dalyvių ir lankytojų, taip pat įgauna naują formatą.

Kinija - šalis, kuri, ko gero, greičiausiai prisitaiko prie pasaulio kitimo ir netikėčiausių sąlygų, todėl, nieko nelaukdama, pasiryžo Guangdžou mieste du kartus per metus rengiamą vieną didžiausių mugių „The Canton Fair“, perkelti į virtualią erdvę. Virtuali paroda vyko š. m. birželio 15 d., kurioje preliminariai 25 000 mugės dalyvių  su mugės pirkėjais susitiko nuotoliniu būdu. Parodos metu pasinaudota visa naujausia vertimų, nuotolinių konferencijų, tiesioginių transliacijų technika. Po šio renginio vis tik didžioji dalis dalyvių teigė, kad toks bendravimo būdas yra sudėtingesnis, keliantis trukdžių ir neatstojantis susitikimo „akis į akį“.

„Malsena“ pirmoji Lietuvoje gamins kietagrūdžius makaronus

Viena stambiausių grūdų perdirbimo pramonės įmonių Lietuvoje „Malsena“ plečiasi į naują kategoriją – pristato pirmuosius Lietuvoje pagamintus kietagrūdžius makaronus. Įmonė tikisi konkuruoti su italų siūloma produkcija – per metus atsiriekti apie 20 proc. Lietuvos kietagrūdžių makaronų rinkos. Artimiausiuose bendrovės planuose – įsitvirtinti vietinėje rinkoje ir ieškoti eksporto galimybių Vakarų Europos ir Skandinavijos šalyse.

Skaitykite daugiau čia

Delfi šaltinis

NESIKEIČIA Tarptautinės maisto produktų ir gėrimų parodos "SIAL PARIS 2020" data

Parodos "SIAL PARIS 2020" organizatoriai patvirtino, kad paroda įvyks 2020 m. spalio 18-22 d., Paryžiuje.
Kviečiame įmones registruotis el. paštu: j.geceviciene@zua.lt


Daugiau informacijos rasite paspaudę nuorodą https://www.sialparis.com/

„Auga group“ plečiasi į Australijos rinką

Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų bendrovių „Auga group“ plečiasi į Australiją – bendrovės produkcija pradedama prekiauti Melburne.

Skaitykite daugiau čia

Delfi šaltinis

 

Paroda „Alimentaria 2020“ nukeliama į 2021 metus

Informuojame, kad organizatorių kompanija „Fira de Barselona“ reaguodama į svarbiausių šalių dalyvių prašymus bei siekdama kuo sklandesnio parodos organizavimo
tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą „Alimentaria 2020“ (Barselona, Ispanija), turėjusią vykti š. m. rugsėjo 14-17 d. nusprendė perkelti į 2021 m. gegužės 17-20 d.

Daugiau informacijos čia

Pažintinė žuvininkystės programa: pažintinėse išvykose dalyvavo jau per tūkstantį vaikų

Kovo mėnesį startavusi Pažintinė žuvininkystės programa kaip ir didelė dalis kitų programų, turėjo priverstinai stabtelėti. Sušvelninus karantino sąlygas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros darbuotojai pasistengė, kad Programa netruktų toliau tęsti numatytų veiklų. 

Per pirmąsias kovo dienas bei tris birželio savaites 1-4 bei 5-8 klasių mokiniams suorganizuoti 43 renginiai. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centro darbuotojų bei gyventojų ramią kasdienybę sudrumstė 13 moksleivių grupių, o Šilutės profesinio mokymo centro Žuvininkystės praktinio mokymo centrą aplankė net 30 mokinių grupių. Iš viso pažintinėse išvykose dalyvavo 1036 vaikai. 

„50 proc. Žemės stuburinių yra žuvys. Žuvis gyvuoja jau apie vieną milijoną metų. Lietuvos vandenyse gyvena 96 rūšių žuvys. Iš jų -26 rūšys yra jūrinės, 53 – gėlavandenės ir 11 – praeivių, - Teorinės paskaitos metu vaikams pasakojo VDU ŽŪA  doc. dr. Midona Dapkienė.

Kvietimas į nuotolinį seminarą apie verslo galimybes Kinijos rinkoje po COVID-19

Kviečiame prisijungti prie Vokietijos prekybos rūmų Baltijos šalyse (AHK) kartu su AHK biuro Kinijoje, Gouandogo  provincijoje Šendzene, kuri vadinama Kinijos Silicio slėniu, organizuojamo nuotolinio seminaro Baltijos šalių įmonėms apie verslo plėtros galimybes Kinijoje. Pranešėjas, p. Maximilian Butek, buvęs Vokietijos prekybos rūmų gen.dr. pavaduotojas Baltijos šalyse. Jis puikiai pažįsta mūsų regioną ir Lietuvos verslo ypatumus.

Nuotolinis seminaras vyks liepos 1 dieną 11. val. Lietuvos laiku.  

Užsiregistruoti ir rasti daugiau informacijos apie renginį galite čia:

https://www.ahk-balt.org/lt/renginiai/event-details-lt/business-opportunities-in-china-after-covid

Siūlome nepraleisti puikios galimybės nemokamai sudalyvauti ir išgirsti naudingos informacijos apie dabartinę situaciją Kinijos rinkoje.

Nuotolinis informacinis renginys su „EkoAgros“, VMI bei VMVT specialistais

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra birželio 16 -19 dienomis  kviečia smulkius gamintojus, amatininkus, ūkininkus ir visus kitus trumpųjų maisto tiekimo grandinių dalyvius į informacinį renginio tiesiogines transliacijas. 

Transliacijos vyks nuo antradienio iki penktadienio.


16 d. 15 val. 
VšĮ „Ekoagros“
informuos apie reikalavimus ūkininkams bei smulkiems gamintojams, norintiems prekiauti savo gaminama ekologiška produkcija.  Tiesioginės transliacijos metu bus apžvelgta: kas yra ekologiški produktai ir kaip juos atskirti; ekologiškų produktų ženklinimas ir informacijos pateikimas internetiniuose puslapiuose; nuo ko pradėti ekologiškų produktų perdirbimo veiklos sertifikavimą; klausimai – atsakymai.

Lektorius - VšĮ „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis.

Profesinėse mokyklose galima įgyti pradines ūkininkavimo žinias

Zarasų profesinė mokykla nuo balandžio pradžios pradėjo organizuoti mokymus pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Ilgametę patirtį turintys dėstytojai parengė įvairialypes praktines užduotis ir teorinę medžiagą mokytis savarankiškai nuotoliniu būdu, todėl karantino laikotarpiu 4 grupės sėkmingai mokėsi virtualiai pagal atnaujintą programą. Dalies kursų dalyvių (21  kursantas) žinios bei įgytos kompetencijos jau įvertintos – jie gavo mokymo programos baigimą liudijantį dokumentą. 

„Noriu padėkoti mokytojams už galimybę mokytis iš namų, vakarais ir savaitgaliais, greitus jų atsakymus ir pagalbą, - džiaugėsi kursantai, kad galėjo mokytis iš namų ir konsultuotis su dėstytojais jiems patogiu metu. – Pamatęs kiek daug mokymo medžiagos bei mokymo dalykų sutrikau, bet gavęs padrąsinančių konsultacijų iš mokymų koordinatorės, ėmiausi darbuotis. Man patiko parengtos praktinės užduotys. Jos labai įvairios“.

Ūkinių gyvūnų parodėlės lanko mažuosius darželiuose

Šią savaitę vaikus darželiuose lankė gyvūnų parodėlės su trumpomis edukacinėmis programėlėmis. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, nuo birželio 1 d. darželiai dalyvaujantys Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“ turėjo progos atnaujinti akivaizdžias edukacijas bei priimti smulkiuosius ūkinius gyvūnus. 

„Kiek nuostabių emocijų ir žinių mūsų mažieji patyrė bei sužinojo“, - džiaugėsi pedagogai suteikta galimybe vaikams susipažinti su įvairių veislių triušiais, antimis, vištomis, putpelėmis ir šinšilomis.

Mažieji ne tik patyrė džiugių emocijų, bet ir sužinojo naujų dalykų. Pavyzdžiui, kad šinšilos prausiasi tik smėliuku, joms vandens nereikia. Aiškinosi, kuo vandens paukščiai skiriasi nuo kitų naminių paukščių, kuo vištytė skiriasi nuo gaidžiuko. Vaikams kėlė nuostabą maži margi putpelių kiaušiniai. Stebėjo, kaip antys su pasimėgavimu gėrė vandenį. Daugiausia dėmesio sulaukė rudasis triušis, kuris buvo pavaišintas žolyte, visų paglostytas ir „pakalbintas“.

Panevėžio r. Dembavos lopšelio - darželio „Smalsutis“ kieme įvyko net vardynos. Vaikai dviem triušiukams (broliukui ir sesytei)sugalvojo vardus - Braškė ir Bantukas. Pasak įstaigos pedagogės Ramutės Adomavičės, Programa mažiesiems suteikia progos paliesti, išgirsti, pamatyti ir kitaip pažinti naminius gyvūnus.

 

Ūkininkavimo pradmenų mokymus renkasi vis sąmoningesni kursantai

Šiais metais VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra atnaujino Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą (kodas 269081073). Iki birželio 1 d. paraiškas akreditacijai mokyti pagal atnaujintą programą pateikė 19 įstaigų. Šiandien 15 mokymo įstaigų jau gali vykdyti mokymus pradedantiesiems ūkininkams. Viena iš jų – Kauno kolegija.
 
Pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą Kauno kolegijos specialistai parengė teorinę medžiagą ir praktines užduotis, kurios labiausiai aktualios šių dienų ūkininkams. Jau daugiau nei du dešimtmečius Kauno kolegija moko pradedančiuosius ūkininkus pagal neformalaus mokymo programas. Pasak Aplinkos inžinerijos katedros vedėjos Inos Živatkauskienės, aukšta mokymų kokybė kolegijoje užtikrinama dėl ilgametės darbo patirties, puikios praktinio mokymo bazės bei aukštos kvalifikacijos lektorių, kurie yra dėstomų dalykų ekspertai ir daugelio metodinių priemonių, vadovėlių autoriai.

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X