Naujienos

Inovatyvios mokymų programos ūkininkams

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla integruoja inovatyvias 8 valandų trukmės programas ūkininkams, besidominantiems natūralaus muilo bei hidrolatų iš lietuviškų augalų gamyba. Pasak iniciatorių –  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovų, tokie kursai gali tapti populiarūs tarp žmonių, pasirengusių keisti įprastą veiklą.

Šį rugpjūtį patvirtintos dvi alternatyvaus žemės ūkiui verslo programos - Augalinės ir gyvulinės kilmės žaliavų panaudojimo galimybės natūralaus muilo gamyboje  (kodas 296021422) bei Lietuvoje auginamų augalų panaudojimo galimybės hidrolatų gamyboje (kodas 296021423). 

Lietuvos maisto gamintojų eksporto apimtys ir toliau auga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šį rugpjūtį lietuviškos kilmės maisto produktų eksportas į kai kurias šalis (pavyzdžiui, Kiniją, Uzbekistaną ir kt.) išaugo net du kartus palyginti su tuo pačiu laikotarpiu nei prieš metus. Iš viso Lietuvos gamintojai per aštuonis šių metų mėnesius į ne Europos Sąjungos valstybes eksportavo 12 proc. daugiau šviežios mėsos, pieno, žuvies ir jos gaminių bei kitų maisto produktų siuntų.
VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, šiais metais stebimas visų lietuviškų produktų eksporto augimas, o tai rodo, kad šalies gamintojai vertinami labai gerai ir yra patikimi tiekėjai ir partneriai ne tik Europoje. Maisto produktus bei pašarus Lietuvos įmonės eksportuoja į daugiau kaip 150 pasaulio valstybių: JAV, Uzbekistaną, Izraelį, Singapūrą, Moldovą, Malaiziją, Australiją, Pietų Afriką, Kiniją, Kazachstaną ir kt. Be to, nepaisant globalios COVID-19 pandemijos iššūkių, toliau nuosekliai auga didelę pridėtinę vertę maisto grandinėje turinčių produktų – šviežios mėsos, pieno, žuvies ir kt. – eksporto kiekiai.  
Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais gana aktyviai savo produkciją užsienio šalims siūlė Lietuvos pieno produktų gamintojai – jų eksportuojamos produkcijos kiekiai buvo 31 proc. didesni nei pernai (iš viso per 8 šių metų mėnesius eksportuota 145 tūkst. t pieno produktų). Šioje produktų grupėje labiausiai išaugo sviesto, varškės, sūrių, grietinėlės, pieno košių, maistinių pieno miltų, pieno konservų ir pieno išrūgų eksporto apimtys.
Daugiau nei 34 proc. buvo eksportuota kulinarinių gaminių. Šviežios mėsos (t. y. paukštienos, jautienos ir kiaulienos) palyginti su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu eksportuota 18,5 proc. daugiau (8,5 tūkst. t). Daugiau nei dvigubai augo žuvies konservų eksportas, o kiaušinių miltelių išvežta net 6,5 karto daugiau nei pernai.
VMVT pažymi, kad kiekviena į kitą valstybę išvežama produktų siunta yra griežtai tikrinama pagal tarptautinius, Europos Sąjungos, taip pat ir importuojančios šalies teisės aktų reikalavimus, imami privalomi mėginiai atlikti laboratorinius tyrimus. „VMVT specialistai kas dieną nuosekliai ir atsakingai dirba, kad verslui būtinos paslaugos būtų suteikiamos kokybiškai, sertifikatų eksportuojamai produkcijai išdavimas nestrigtų ir būtų kuo operatyvesnis“, – teigia VMVT direktorius D. Remeika.

VMVT inf. 

Tiesiogiai iš Niujorko: #2 „Košer sertifikatas – galimybės eksportuotojams“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia seminarų ciklą, kuriame yra pristatomi religinio - etninio maisto sertifikavimo tipai. 

Sulaukus didelio įmonių susidomėjimo bei papildomų klausimų po pirmojo seminaro apie košer sertifikatą, jau rugsėjo 3 d. organizuojamas papildomas specializuotas seminaras košer sertifikavimo tema. 

Seminaras bus transliuojamas tiesiogiai iš Niujorko - 16.45 val. Lietuvos laiku.

SU RUGSĖJO PIRMĄJA!

Būkite sveiki kartu su „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programa! Kviečiame rūpintis savo bei artimųjų sveikata, tausokite mūsų visų aplinką!

Sėkmingų naujų mokslo metų!

Mokiniams vėl sugrįžus į mokyklas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija tęsia Europos Sąjungos mokykloms skirtą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programą, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama.

Jau nuo rugsėjo Programoje dalyvaujantys tiekėjai pradės darželiams bei pradinių klasių moksleiviams vežti pieno gaminius: geriamą pieną, kefyrą, geriamą jogurtą, šviežius ir brandintus puskiečius bei kietuosius ilgai brandintus sūrius. Bus tiekiami tik ekologiški produktai.

Mokslo metams įsibėgėjus, mažiesiems bus vežami vaisiai ir daržovės: morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai. Bus tiekiami tik ekologiški arba Nacionalinės kokybės produktai.

Lietuva prie pieno programos, vykdomos Europos Sąjungos valstybėse, prisijungė nuo 2004 metų, o prie vaisių ir daržovių – nuo 2009 metų. Pagrindiniai programos siekiai - pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, vartoti jų daugiau ir ateityje, supažindinti moksleivius su lietuviškų žemės ūkio produktų nauda bei kilme, ekologijos svarba, maisto švaistymo problema.  

 

Tiesiogiai iš Pekino: „Kinijos rinka šiandien – galimybės maisto eksportuotojams Covid-19 akivaizdoje“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra  š. m. rugsėjo 9 d. organizuoja nuotolinį seminarą apie dabartinę situaciją Kinijos maisto rinkoje. Pasak žemės ūkio atašė Lietuvos ambasadoje Kinijoje Kristinos Mineikienės, pastarojo pusmečio situacija šalyje yra gana dinamiška, todėl labai svarbu nušviesti esamą padėtį Lietuvos įmonėms tiesiogiai iš pirmų lupų. Nors ir smarkiai paveikta pandemijos, Kinija išlieka didelių galimybių šalis eksportuotojams. Kviečiame nepraleisti galimybės tiesiogiai išgirsti apie naujausius pasikeitimus bei tendencijas šalyje, kurias pristatys išskirtiniai seminaro pranešėjai.  

Seminaro data: 2020 m. rugsėjo 9 d. 

Seminaro laikas: 9.00 val. 

Dviprasmiškoji Kinija: ambicingi užmojai ar grėsmė nacionaliniam saugumui?

Kinijoje veikia 22 mln. bendrovių. 28,4% jų veikia prekybos sektoriuje, 15,8% – pramonės, 10,2% – nuomos ir verslo paslaugų,, iš jų 8,8% – žemės ūkio.

Kinijos pramonės sektorius sukuria 32,8% bendrosios pridėtinės vertės, prekyba – 9,7%, finansinis tarpininkavimas – 7,7%, žemės ūkis – 7,3%, statyba – 7,1%.

2018 m. Kinija importavo prekių už 2,1 trln. USD. Kinija daugiausia importuoja iš šių Europos valstybių: Vokietijos, Rusijos, Šveicarijos. 2020 m. I ketv. Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 1,7 karto. Liūto dalis teko už 40 mln. Eur eksportuotiems javams.

Plačiau: https://www.vz.lt/premium/verslo-klase/2020/08/29/dviprasmiskoji-kinija-ambicingi-uzmojai-ar-gresme-nacionaliniam-saugumui#ixzz6WhC2N9zF

Lietuviško prekės ženklo OHO produktai plečia eksporto rinkas

Nuo šių metų UAB „Naujasis Nevėžis“ lietuviško prekės ženklo OHO produktus galima nusipirkti ir Maldyvuose.

UAB „Naujasis Nevėžis“ daugiau nei prieš 25 metus pradėjo lietuviško prekės ženklo OHO produktų eksportą. Kaip ir daugelis maisto pramonės įmonių, pirmiausiai eksporto siuntos keliavo į  kaimynines šalis.  „Bet niekada savęs nevaržėm ir svajojom apie tolimus kraštus – prisimena įmonės atstovai.  - Kiekvienais metais eksportas augo, o šalių skaičius didėjo“.

Šiuo metu OHO lietuviškas prekės ženklas yra pažįstamas tokiose šalyse kaip Švedija, UK, Surinamis, Mauricijus, Irakas, Taivanas, Indija, Seišeliai ir t.t. 

UAB „Naujasis Nevėžis“ nuolat pristato savo tarptautinėse parodose Lietuvos jungtiniame nacionaliniame stende, kurį organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Kokybiško maisto šventė

VšĮ „Sveikatai palankus” kartu su Žemės ūkio ministerija organizuoja konferenciją „Kokybiško maisto šventė“, kuri vyks rugsėjo 8 d. 10 val. viešbutyje „Crown Plaza Vilnius”, M. K. Čiurlionio g. 84, Vilniuje.

Konferencijos tikslas – propaguoti ir formuoti pozityvų požiūrį į ekologiškus ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintus produktus bei maisto produktus, paženklintus saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda, taip pat suteikti apie šiuos produktus kompetentingos informacijos ir skatinti juos rinktis kasdieninėje vaikų mityboje, formuoti pozityvų požiūrį į šiuos produktus ir valgymo kultūrą Lietuvoje. Konferencijos metu bus pateikiama informacija apie viešųjų pirkimų supaprastinimo ir paramos įsigyjant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus galimybes.

Konferencija skirta visuomenei, savivaldybių atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams, maisto pramonės technologams, kokybės ir gamybos, pardavimų ir marketingo vadovams, viešojo maitinimo atstovams.

Prašome Jūsų registruotis adresu https://forms.gle/P3qU5xVsdLLzZALr9 

Premijos sėkmingiausiai veikiantiems tradiciniams amatininkams bei amatų centrams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia savivaldybių administracijas, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes bei pavienius asmenis siūlyti kandidatus premijoms gauti. Kandidatus galima siūlyti jau dabar iki rugsėjo 30 d. 

Kandidatai – sėkmingai dirbantys amatininkai arba tradicinių amatų centrai, puoselėjantys tautinio paveldo tradicijas. Pareiškėjai – įstaigos, organizacijos ar pavieniai asmenys, kurie siūlo kandidatus.

Siūlant tradicinio amatininko kandidatus, pareiškėjai Agentūrai pateikia šiuos dokumentus:

  • trejų metų veiklos aprašymą;
  • dvi rekomendacijas (regioninės etninės kultūros globos tarybos, savivaldybių kultūros skyrių, kultūros ir mokslo įstaigų, asociacijų, bendruomenių ar kt.);
  • dalyvavimo šventėse, konkursuose, parodose ir kituose renginiuose patvirtinimo dokumentų kopijas ar kitokią medžiagą (iliustracinę medžiagą, tautinio paveldo produktų 8–10 nuotraukas, leidinius, lankstinukus).

Mums svarbi Jūsų nuomonė

Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius, siekdamas kaimo bendruomenėms suteikti visokeriopą pagalbą, būti naudingais ir efektyviai bei operatyviai dalytis informacija, bendradarbiauti, prašo Jus atsakyti į kelis klausimus, pateiktus anoniminėje apklausoje.

Ją rasite čia >>>

Iš anksto dėkojame už atsakymus!

!Atnaujinta! Nuotolinis seminaras „Halal sertifikatas - galimybės eksportuotojams"

2020 m. rugpjūčio 27 d. 10 val. ZUA  organizuoja nemokamą nuotolinį seminarą, kuriame bus kalbama apie  maisto produkcijos sertifikavimo tipą - Halal. 

Atnaujinta Renginio programa čia >>>

Halal - tai pats svarbiausias  maisto sertifikatas musulmoniškose šalyse. Šis sertifikatas galioja visose musulmonų tikėjimą išpažįstančiose šalyse, taip pat Europos ir kitų  šalių musulmonų bendruomenėse. Halal produktų rinka yra laikoma viena pelningiausių ir įtakingiausių rinkų šiandieniniame pasaulyje. Svarbu pabrėžti, kad apie 80 proc. Halal maisto produktų gaminama ne Islamo šalyse.

Ar tikrai Lietuvos gamintojai išnaudoja Halal sertifikavimo naudą ir potencialą?  

Į šį bei daugelį kitų klausimų susijusių su svarbiausiais Halal sertifikavimo standartais bei reikalavimais Jums atsakys Lietuvoje veikiančios Halal sertifikavimo agentūros UAB „Halal Control Lithuania“ ekspertai. 

Ši sertifikavimo agentūra  Lietuvoje veikia jau daugiau nei 15 metų bei yra pripažinta didžiausių Halal sertifikavimo ir akreditavimo įstaigų visame pasaulyje. UAB „Halal Control Lithuania“ teikia Halal sertifikavimo paslaugas Europoje ir ES šalyse, Vidurio Rytuose, PATA ir Azijos šalyse, Vidurinės Azijos šalyse.

Į seminarą registruotis galite jau dabar užpildydami ANKETĄRegistruotiems dalyviams nurodytu el. paštu prieš seminarą bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

Atkreipiame dėmesį, kad seminaras vyks „Microsoft Teams“ programoje.

 

Nuotolinis B2B kontaktų renginys maisto ir gėrimų sektoriaus įmonėms

Šių metų rugsėjo 15 d. organizuojamas nuotolinis B2B kontaktų renginys skirtas Lietuvos ir Švedijos maisto ir gėrimų sektoriaus įmonėms. 

Verta dalyvauti nes:

- Turėsite galimybę susipažinti su daugiau nei 5 potencialiais verslo partneriais dirbančiais Švedijos rinkoje (didmenininkais, mažmenininkais, distributoriais, importuotojais, prekybininkais ir kt.);

- Renginio metu vyks 2 seminarai, kuriuos ves Švedijos maisto ir gėrimų sektoriaus ekspertai. 

Kvietimą ir renginio programą rasite prisegtuke.

Į papildomus klausimus Jums atsakys:

Erika Budrytė
Tel.: +370 642 488 17
El.paštas: erika@foris.lt

 

  Prenumeruoti naujienas

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Gedimino pr. 19, 01103 Vilnius
Tel. +370 616 46910
El. paštas info@zua.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

 

X